هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)

دانلودهای برتر ماه

دانلود DUMo v1.3.0.5 Final + Portable – بروزرسانی درایورهای سخت افزاری ویندوز

موقعی که قطعه سخت افزاری جدیدی برای کامپیوترتان تهیه می کنید به احتمال خیلی زیاد یک CD درایورنیز به همراه بسته وجود دارد. این دیسک درایور حاوی ملزوماتی برای نصب فایل درایور دستگاه است که با آن سخت افزار می تواند به درستی در ویندوز شناخته و کار کند.
با گذشت زمان سازندگان سخت افزارها بسته های جدیدی تحت عنوان بروزرسانی برای درایورها منتشر می کنند. درایورهای جدید میتوانند موجب بهبود کارایی سخت افزار موجود یا اگر نسخه فعلی درایورآن با نسخه های جدید ویندوز همخوانی ندارد موجود سازگاری بهتر آن سخت افزار با ورژن جدید ویندوز می شوند.
اما نکته ای که وجود دارد این است که چگونه می توانید مطلع شوید که نسخه جدیدی برای درایورهای کامپیوترتان منتشر شده است؟

یا برخی از اوقات می شود بعد از نصب ویندوز نیازمند نصب سخت افزارهای متصل به رایانه نظیر روتر، دوربین، پرینتر هستید اما ممکن است دیسک درایور سخت افزارها در دسترسی نباشد، در اینگونه مواقع چه راه حلی وجود دارد؟

در این بین نرم افزارهای مختلفی برای یافتن آخرین نسخه بروزرسانی و نصب درایور سخت افزارهای متصل شده وجود دارند که ممکن است برخی دارای محدودیت های نظیر سرعت یا نیازمند داشتن یک اکانت کاربری باشند. اما نرم افزار معرفی شده در این پست علاوه مصرف بسیار کم فضای هارددیسک (~۷۰۰KB) هیچ یک از این محدودیت ها را نخواهد داشت.

DUMo مخفف عبارت (Drivers Update Monitor) عنوان نرم افزاری کم حجم و قابل حمل ( Portable ) بوده که بعد از اجرا لیست کلیه درایورهای سخت افزاری متصل به رایانه را نمایش میدهد، میتوانید درایور مورد نیازتان را از لیست انتخاب و دانلود کنید یا درایورهایی که قدیمی شده اند را بروزرسانی نمائید.
علاوه بر این برنامه میزان CPU و RAM مصرفی را در قالب یک نمودار گرافیمی نمایش میدهد که میتوانید از تغییرات آنها آگاه شوید.

همچنین می توانید در هرزمانی لیست را با کلیک بر کلید Refresh (یا فشرده میانبر F5) تازه کرده و دستگاه های جدید را مشاهده کنید. با کمک این برنامه میتوانید همیشه سخت افزارهای رایانه تان را با دانلود و نصب آخرین نسخه های درایور بروز نگهدارید.

از آنجایی که DUMo نرم افزاری قابل حمل ( Portable ) است میتوان از طریق حافظه های قابل حمل (Flash) به سایر سیستم ها منتقل و بدون نیاز به نصب اجرا و استفاده کرد.

0 لایک
چه امتیازی می دهید؟
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.