شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.

 

بررسی طول عمر باقیمانده هارد SSD با SSD Life Free 2.5.76

با پیشرفت تکنولوژی قطعات الکترونیکی قدیمی نیز جای خود را به سخت افزارهای فشرده تر و دقیق تر داده اند به عنوان مثال حافظه های قدیمی جای خود را به حافظه های جدیدتر از نوع SSD داده اند. حافظه های SSD دیسک های حالت جامدی هستند که از نیمه رساناهای حالت جامد تشکیل شده اند در سخت افزارهایی مانند هارددیسک های جدید، فلش، حافظه گوشی ها، تبلت ها و … کاربرد دارند.

چه حافظه های قدیمی و چه جدید هرکدام عمر مفیدی دارند که در صورت خراب شدن آن کلیه اطلاعات شخصی شما از بین خواهد رفت با دانستن میزان سلامتی باقیمانده از حافظه SSD خود میتوانید تا پیش از بلااستفاده شدن حافطه نسبت به پشتیبانگیری از داده های مهم خود اقدام کنید.

SSD Life  نرم افزاری مفید که به شما اجازه می دهد بتوانید حافظه های SSD خود را کنترل کرده آنها را یک بررسی کامل کنید و طول عمر باقیمانده آنرا تخمین زده و از درصد سلامتی حافظه و میزان فرسودگی آنها مطلع شوید، که به این معناست که میتوانید مطمئن باشید تا چه زمانی میتوانید روی سلامتی هارددیسک خود حساب باز کنید و پیش از خرابی نسبت به انتقال اطلاعاتتان به هارد دیسک جدید اقدام نمائید.

البته علاوه بر کارهای فوق SSD Life اطلاعات دیگری نظیر نام سازنده، مدل و … را نشان می دهد همچنین میتوانید ببینید که آیا درایو یا سیستم شما از TRIM) TRIM به معنای سامان دادن عملی است و به عنوان یک تکنولوژی مفید که سیستم عامل به SSD اجازه میدهد تا اطلاعات بلااستفاده را حذف کند که این خود بگونه ای یکپارچه سازی یا همان Difragment محسوب می شود) پشتیبانی میکند.

این نرم افزار اغلب حافظه های SSD مانند Intek, Kingstone,Corsair,WD (Western Digital), ADATA,Apple,Patriot,crucial و OCZ را پشتیبانی می کند.

SSD Life Free 2.5.76

0 لایک
چه امتیازی می دهید؟
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.