کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.

دانلودهای برتر ماه

دانلود کتاب آشنایی کلی با تولبار ها و منو های فتوشاپ

هدف از  مقاله آشنایی با فتوشاپ آشنا کردن خواننده با تعدادی از تولبار ها، منو ها و پنجره های انتخاب (Options Pane) پر استفاده فتوشاپ است. فتوشاپ یک برنامه فوق العاده قدرتمند برای ویرایش، طراحی، نقاشی، اصلاح و تنظیم رنگ تصاویر است. برای تازه کار هایی که با رابط کاربری و چگونگی استفاده از عناصر آشنایی ندارند و برای آشنایی با آن ها راهنمایی سراغ ندارند، شاید این برنامه کمی ترسناک به نظر برسد. اگر شما میخواهید کار با فتوشاپ را شروع کنید ولی نمیدانید از کجا، به زودی بعد از آشنایی با کلیات فتوشاپ خواهید توانست با فتوشاپ طراحی و ویرایش کنید.

بعد از اینکه برنامه تان را باز کردید، شما عناصر مختلفی خواهید دید؛ یک تولبار، چند منو و پنجره های تنظیمات. شما میتوانید بعضی از این عناصر را پنهان و ظاهر کنید؛ به وسیله انتخاب کردن یا نکردن آن ها در منوی اصلی.

General-Introduction


ویژگی های PDF آشنایی با فتوشاپ:
تعداد صفحات: ۸
سطح آموزش: ابتدایی
نیاز به فایل سورس ندارد.

قسمت هایی از متن آموزش:

تولبار

مهم ترین عنصر تولبار است! تولبار فتوشاپ شامل تعدادی آیکون مختلف است که ابزار هایی را برای ویرایش و ایجاد عکس به شما پیشنهاد میدهد.

همچنان که آموزش را دنبال میکنید، باید به بار انتخاب ها (options bar) توجه داشته باشید؛ این بار درست زیر منوی اصلی است. این بار تغییراتی را که با ابزاری معین روی تصویر خود میتوانید انجام دهید نشان می دهد. از این رو، اگر ابزاری را انتخاب کنید که کارایی مورد نظر شما را ندارد، میتوانید بار انتخاب ها را بررسی کنید.

(Pane) ها نیز خصیصه هایی حیاتی برای اعمال تغییراتی از قبیل انتخاب های ابزار، انتخاب لایه، تاریخ اعمال، اطلاعات منطقه نمایش، سبک متن و… هستند.

تابلو تنظیمات (Adjustments panel): میتوانید با آن رنگ لایه ها را اصلاح کنید، و به راحتی میتوانید آن را خاموش کنید تا به رنگ اصلی تصویر برگردید.

بیشتر مردم با منو ها آشنایی دارند. آن ها همه ابزار ها و انتخاب هایی را که احتمالا به آن ها در ویرایش و ساخت تصویر نیاز خواهید داشت را شامل میشوند، ابزار ها و انتخاب هایی که نمیتوانید در تولبار ها و (Pane) ها پیدا کنید، و هیچ وقت هم کاملا کشف نمیشوند.

1 لایک
چه امتیازی می دهید؟
امتیاز 5.00 ( 2 رای )
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.